17.02.10

Hilised vastlad

Loodetavasti ei jäänud eile kellelgi korralik vastlaliug laskmata ning vastlakuklid ja hernesupp söömata. Lumeolud Eestis olid ju suurepärased. Meil on pisut siin kõik veidikene nihkes. Eilne vastlasõit lainetel jäi pisut lühikeseks, kuid tänane (hiline, aga loodame, et läheb siiski arvesse) oli nii pikk, et vahepeal tekkis isegi raskusi pidama saamisega.

Ohhh... Täna võib juba vabalt öelda, et vaikselt hakkab isu merevee maitsmisest täis saama. Hetkel on vist vähe kohti, mis ei annaks tunda. Kaks päeva rapsimist tuulisel merel on tõsise jälje jätnud. On tunda, et vahepeal pole kuu aega purjetada saanud. Sõrmed on eriti ära unustanud, mida tähendab sooti hoida, seda peale tõmmata ja järgi anda.

Täna hommikul merele minnes oli tunne, et ega siit midagi ylimalt head tulemas ole. Imelikul kombel otsustasid teised purjetajad varase treeningu kasuks ja hakkasid kaldale tulema sel ajal kui meil oli alles esimene vee tund täis saanud. Hiljem mõistsime nende teguviisi täielikult. Meid ootas merel katsumusterohke päev. Tuul tõusis ja tõusis; lained muutusid suuremaks ja suuremaks, võttes korraliku vahemere kuju ning tagatippu taevas muutus aina hallimaks. Mida paremat oskakski tahta?
Pärast kahte veel oldud tundi liitusid meiega ka venemaa naised. Mõtlesime, et läheb natukenegi lõbusamaks, kuid me eksisime ikka väääga rängalt. Vat siis saime aru mida tähendab purjetada nii, et enam lihtsalt ei taha. Sõitsime 45minutit täis poweriga ühel halsil(vastutuules ühele poole) teisele poole lahte, siis tegime paudi (läbisime vastutuule kursi) ja andsime järjekordsed 45minutit hagu. Ütleks nii, et viimane kui lihas otsustas peale esimest 40minutit krampi tõmmata ja kangeks jääda. Päris lõbus või mis? Seda võiks kokku võtta vist nii: "Kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks!" Alles seejärel pöörasime kursid oma sadamale ja tõmbasime üles spinnakerid. Minek oli lainetel alla tuult väga kiire ning vahepeal jäi meil ainult hinge kinni hoida ja soovida, et midagi hullemat ei juhtuks. Alles kalda läheda otsustas spinnaker tuule püüdmisest ära väsida ja arvas, et tema enam meiega selles laagrite tsüklis vee peale ei tule.


Üks päev veel ja siis reedel on päev puhkust!
Vähemasti on, mille poole püüelda :)

3 kommentaari:

  1. Mis karneval seal toimub? Teil on õhtuti vähemalt lõbus:)

    VastaKustuta
  2. Veebruar on Hispaanias karvevali kuu. Ja seoses sellega oli siin 13.veebruari karneval.

    VastaKustuta
  3. mine pekki, mis pildid :). tahaks ka sellist vastalaliugu! maria

    VastaKustuta