28.02.10

Lõpusirge!


Nüüdseks on meie laagri esimene pool jõudnud lõpusirgele. Jäänud veel üks tugev töönädal, mis sisladab ka treeningvõistlust. Eelmine nädal pidi lõppema kergema treeninguga, kuid mere peal muutsime otsust. Põhjuseks oli väga intensiivne ja kasulik treening Saksa naistepaatkonnaga (asuvad maailma edetabelise 9 kohal, täpselt meie ees), kelle treener käis meid enda harjutustest osavõtmiseks kutsumas. Harjutused ajasid küll käed ja jalad taaskord totaalselt sassi, aga ei saanud ju sellisest pakkumisest loobuda. Seega tuli eile vähe pikem treening ja täna piirdusime lühemaga- 2.5 tunniga. Kuid ka tänane treening ei olnud niisama aja surnuks löömine. Enamiku aja tegime treeningsõite koos fritzudega, kus paatkondi satrdiliinil kokku 14. Hiljem lisandusid inglased kolme paadiga. Enne kui nendega liitusime uurisime treeningsõitude korraldajatelt täpsemaid juhiseid, mis distants ja stardisignaalid kasutusel on. Asi seletati lühidalt ja lihtsalt: tegu on medal race-iga ja signaalideks 3 minutit - 1 minut - start. Erinevuseks medal-racest oli paate siin poole rohkem (õiges medalraceis 10 paati). Distantsiks oli 150 meetrit krüssu ja allatuul, nii kaks korda. stardiliini pikkuseks oli 4, maksimum 5 paadi pikkust, kuhu pidid mahtuma kõik need 14 sakslast ja meie paatkond, hiljem ka inglased. Kes mahtus liinile see mahtus, ülejäänud startisid teisest vahetusest (loe: tagumistest ridadest). Kõik signaalid käisid lippude järgi nagu võistlustelgi, aga vilistamisi oli korduvalt rohkem. Mingitel suvalistel aegadel ja ilma lippudeta. Esialgu tekitas suurt segadust, aga juba kolmanda :-) sõidu lõpuks oli meil kõik selge, mida viled ja lipud sellel treeningul tähendavad. Ja stardisignaalid muutusid ka iga stardiga, seega tuli olla alati valmis startima :) Kasulik treening igaljuhul, sellist ei koge iga laager!
Kaldale jõudes lõõgastav jooksutreening ning õhtu „maiuspalaks“ paadi mõõtmine, mis kestis seni kuni tuli ÖÖ (loe: läks pimedaks)

Päikest!

2 kommentaari:

  1. Tundub lahe olemine:) Kuidas sõidud läksid? Paadi mõõtmine? Mida te seal mõõdate veel?

    VastaKustuta
  2. Me mõõdame ikka seda, mida me veel mõõtnud ei ole :) Näiteks eile mõõtsime asjad uuesti paika- vandipinged, saalingud ja sellest kõik tuleneva. olemise üle kyll kurta tõesti ei saa- päike, soe ilm ja merevesi ja mõõdukas tuul (täna oli väikest viisi orkaan kyll, aga yldiselt siiski mõõdukas). ei mingit sulailma ja liga-lögast jääaega ja s*** suusailma.
    sõidud lähevad aina paremini. kui esimestes sõitudes kõik veel kõnkab :), siis päeva viimastes sõitudes hakkab esikolmik omaks vaikselt saama.

    VastaKustuta