03.02.10

Sportlik potensiaal

2005.a. hooajal istusime õed, Marjaliisa ja Elise, 470 klassi paati ja alustasime ühistööd. Sajad pjedestaalikohad eelnevatest paadiklassidest, nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil, annavad selget kindlust tuleviku suhtes. Juba tänaseks oleme kirjutanud Eesti purjetamisajalukku hulga omalaadseid „rekordeid“. Ajavahemikul 1998-2003.aasta võitsime kõik Eesti meistritiitlid ice-optimistil. Üleriigilistelt optimist klassi võistlustelt oleme võtnud kaks kaksikvõitu, vaatamata sellele, et sel perioodil on kahe ja poole aastane vanusevahe väga suur. Meie paremust pidid tunnistama ka kõik poisid. Marjaliisa on ajaloos ainuke eestlane, kes optimist klassi tiitlivõistlustel pjedestaalile tõusnud. 2005.aastast on ette näidata ka 3.naisjuuniorite koht olümpiaklassis 470. Noorem õde, Elise, purjetas enne kahesesse 470 klassi paati istumist Zoom8 klassis. Tema kuulus samuti Eesti tippu ning mahtus maailmas 15 parema paadi hulka.
Kõigest poolteist hooaega õega ühes paadis purjetanud ning 2006.a. Juuniorite Maailma meistrivõistlustelt 4. koha saadud tulemus oli juba muljetavaldav. Kui enne 2007.a. hooaeg saime öelda, et meie käes on läbi ajaloo kõrgeim Eesti tulemus Optimist klassis, Euroopa Meistrivõistluste hõbemedal, siis täna saame tõdeda, et ka 470-ne klassi naiste neli läbi aegade Eesti kõrgeimat tulemust kuuluvad meile. Need on:
 
- Euroopa Meistrivõistluste 7. koht;
- MK etapi 3. koht;
- Maailma edetabeli 10. koht;
- MK etapi 11. koht.
 
See näitabki, et oleme suutnud seltsi tasandil luua tänapäevase komplektse töötava struktuuri, mis kajastub sportlaste tulemustes. Ehkki Pekingi Olümpiast jäi puudu kolm riigikohta ei ole me väga pettunud kuna teadsime, et me seal piiri peal kuskil asetseme. Aega oli lihtsalt nende arenguteel veel natuke liiga vähe olnud. Naiste 470-ne klassis on olümpia kohti vähe (19+1 korraldajamaa), kuid püüame siiski anda endast parima, et võidelda kõrgete kohtade nimel. Oleme alati väljakutseteks valmis!

Oma tegevuses järgime järgmisi väärtuseid:
Ausus- oleme oma tegevusega eeskujuks teistele ja järgime oma tegevuses ja koostöös ausa  mängu põhimõtteid.
Töökus- väljendub meie võimes ja soovis teha tööd.
Professionaalsus- väljendub valdkonna põhjalikus tundmises, maksimaalses pühendumises ja arengus.
Pühendumus- usume sellesse, mida ja kuidas me teeme.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar