12.04.10

Reeglid karmistuvad..

Mida tase kõrgemale ja MK etapid lähemale, seda karmimaks lähevad mängureeglid. Tugevatega koos treenimine võib kulukaks minna. Näiteks toon näite eilsest päevast. Treenisime koos nii austraallaste, jaapanlaste, itaallaste, valgevenelaste, argentiinlaste kui ka uus-meremaalastega. Treeningsõitude korraldajaks oli Austraalia treener Vicktor Kovalenko ("Goldmaker" hüüdnimeks), kes seadis ka mängureeglid. Asi oli kõigile väga selgesti arusaadav:
- signaalideks 2 minutit;
- distantiks üks ringi;
- treenerid pidid rajalt kõrvale hoiduma, nii nagu võistlustelgi. Juurdepääs ainult kahe sõidu vahel;
- musta lipu reegli eiramine stardis maksab 20 EURi ja üleval märgis rajalt eemaldamist;
- Tema Sportlaseid tuli austada!
Reeglid karmid, aga keegi ei loobunud, sest treeningpartnerite, kelle hulka kuulusid ka eelmised olümpiavõitjad mehed Mathew Belcher/Malcolm Page ja praeguse maailma karika arvestuses 2 koha väärilised jaapanlannad Ai Kondo/Wakako Tabata, tugevus oli seda väärt! Meie oma rahakotti kergendama ei pidanud, küll aga itaallased ja austraalia üks paatkondadest.

Täna oli paadi korrastamise päev, vahetasime ära vöörstaagi ja kohendasime põhjaribasid. Veepeale ei läinud, see eest tegime ühe tiiru jalgratastega alla linna. Minek oli allamäge ja üpris kiire, aga tagasitee oli vastupidi, terve tee ainult tõusu ja lõpusirge oli kilomeeter 15 % kallakust ülesmäge.

Homme on võistluse registreerimine ja päeva teisel poolel teeme meretreeningu.

Võite vaikselt juba pöidlaid soojendama hakata, et meie võistluse ajal Teil pöialde hoidmisega vigastusi ei tekiks!

2 kommentaari:

  1. Põnev on lugeda teie blogi. Pange ikka purjetamise fotosid ka rohkem üles. Edu, Ott

    VastaKustuta