05.05.10

Treeneri kokkuvõte: Maailma Karika 4 etapp, Hyeres

Esimesel päeval 5 ja pool tundi merel ja ei ühtegi sõitu (tuul väga muutlik ja nõrk). Ka teine 5 tunnine päev merel andis ainult ühe sõidu, sest ilmastiku olud täpselt samad. Korraldajate poole pealt oli märgata teatud närvilusust ja üritati juba pool "vägisi" sõita. Kolmas päev kolm ja pool tundi hommikul merel ja jälle ei ühtegi sõitu. Peale lõunat sama kaua merel ja üks "vägisi" peetud sõit. Neljanda päeva hommikune sõit täpselt samades oludes. Ehk piltlikult öeldes oli kõigil eelmainitud sõitudel vaja 70 % õnne ja 30 % teadmisi. Tuul väga nõrk. Tohutult kantiv ja suurte tuuleaukudega. Puudus igasugune loogika, neljanda päeva pealelõunal tuul ei muutunud tugevamaks, aga toimus selge stabiliseerumine oludes. Ehk sellest momendist oli vaja 30 % õnne ja 70 % oskusi.
Kui esimesed kolm sõitu olid meie jaoks kui õudusunenäod, siis siit alates läks asi nagu rööbastesse. Kõik sõidud 50 % sisse ja üldkoht samuti. Puudu oli tugevatest ainult Austraalia ja veel paar nõrgemat olümpial osalenud maad. Teist võistlus järjest 13-nes riik, mis silmas pidades olümpia graafikut pole paha. Nagu ennegi mainitud on meie selle aasta märgusõnad maht treeningutel ja purjestus. Ehk kavatseme võistelda sel aastal mahu pealt, mitte keskenduda vormi ajastamisele ja teisalt välja valida purjed, millega edaspidi sõitma hakkame. Täna oleme selles vallas sedavõrd targemad, et teame milliste purjedega sõita tugevas tuules, millistega nõrgas. Ütleks, et oleme suhteliselt lähedal universaalidele, aga testimiseks praegu raha pole. Kui nüüd veel kord tagasi vaadata Hyerese võistlusele, siis me teadsime milline ilm on tulekul, kuid teadlikult ei kasutanud nendesse oludesse testitud purjesid. Aega pole ja oli vaja lõplikku selgust praegustest purjedest. Olud olid vähemalt meie rajal väga erandlikud ja sellist asja tuleb ette üks kord 10 aasta jooksul, kus kogu võistlusel tuult ainult kuni 2 m/s. On mida parandada, kuid selge stabiliseerumine on toimunud. Kui saaks korda finantsilise poole, siis ei ole see maailma absoluutne tipp enam väga kaugel. Tänapäeva tippspordis pisiasju ju enam ei ole.
Talvine periood tervikuna on läbi ja pingutasime kõvasti. Treeningmahud on sellised, millised ei ole kunagi varem olnud. Loodame, et tänane töö hakkab vilja kandma järgmise hooaja lõpul, siis kui algavad olümpiamängude valikvõistlused.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar