05.07.10

6:0 meie võit :)

Halss läks!!! (Foto: EJL)

Taaskord möödus meil väga töökas nädalavahetus. Reedel alanud ja pühapäeval lõppenud Eesti karikavõistluste teisel etapil (meie paadiklassile küll esimene) saavutasime kindla esikoha. JUHHUUU!!!

Reede õhtul oli start alles kell 16 ja plaanide kohaselt oleks pidanud olema 2 sõitu, kuid kohutnikud olid ettenägelikud ja uskusid ilmateadet, mis lubas "nutust" (vaikse või ilma tuuleta) nädalavahetust ning otsustasid pidada ka kolmanda sõidu. Päev venis pikale ja viimases sõidus otsustas tuulgi vaikida, kuid finiśisse me siiski jõudsime. Kindlalt võidetud kolm sõitu andsid meile innustust ja positiivse laengu järgmiseks päevaks.

Suures kartuses, et tuult on vähem kui eelmisel päeval, suundusime klubisse. Õnneks aga oli nii palju tuulekest, et saab ilusat purjetamist nautida. Ja saigi- lisaks karikavõistluste sõitjatele olid lahele sättinud ennast ka Melges24, draakoni ja match race´i paadid, kes samuti selgitasid endi seast parimat paatkonda. Esimene sõit kulges meie jaoks plaanipäraselt ja neljas sõidu võit. ÄGE!

Võis juba natukene kergemalt hingata, sest ees ootas ainult veel 3 sõitu. Tõenäosus võita oli suur. Teises sõidus läks asi põnevamaks- stardis võidetud koht asendus esimeses märgis 150m mahajäämusega esimesele paatkonnale (EST21), mis tundus tagasi sõitmiseks juba täiesti ebareaalne vahemaa. Olime otsustanus esimese krüssu vasaku poole kasuks, kui võitjad "ujusid välja" hoopis paremalt. Tuli leppida antud olukorraga ja anda endast parim, et vahemaa väheneks, nii see ka õnneks oli. Meil tuli läbida trapetsrajal kaks "välimist loopi st 2 ringi või"vorsti"". Teise loopi alguseks oli paatide vahe kahanenud 50 m peale. Valisime poistest krüssamiseks teise poole. Ja see õigustas ennast täielikult! Olime taaskord hõivanud liidripositsiooni. Viieski võit käes, oli asi juba otsustatud- võit on meie! Kuues sõit ja toimisid taaskord meie valitud otsused ja tehtud ta oligi- 6 võit. Pühapäeval oligi kardetud ilm käes ja tuult ei tulnud. Kuumas põletavas päikeses anti AP lipp (st et stardid edasi lükatud), mis asendus kell 13 lipuga, et täna rohkem sõite pole!

Salamisi soovitud eesmärk sai täidetud! Aitähh pöidlahoidjatele!

Esmaspäevast tõsised ja töökad töönädalad Pärnu lahel!

2 kommentaari: