01.07.10

Kieler Woche kokkuvõte

On aeg likvideerida üks võlg, enne kui uued postitused peale tulevad. Nimelt Kieli Regatti (Maailma Karika VI etapp) kokkuvõte. Nüüd siis lähemalt:

Võistlus ei olnud tavapärane. Sõita sai ainult kahe päeval. Kuna ülejäänud päevadel oli tuuevaikus ja viimasel päeval Medal Race, kus said võistelda ainult esi 10 paatkonda.

Esimene päev. Väljas puhus tuult 12 m/s, pagiti rohkemgi ja pikkade pagidena. Peeti kolm sõitu. Boonuseks asus 470 distants sellel päeval 1 tunni sõidu kaugusel sadamast. Võttis võhmale see päev. Sõitudes olime tublid, nii me vähemalt ise koos treeneriga arvame. Sõidu kohtadeks jäid 15, 14, 11. Kuna tol päeval oli maatuul, siis oli merel lühike ja terav laine, mis põhjustas ka suurel hulgal ümberkäimist, kuna 470 paati on väga raske sellise lainega kontrollida. Meil see õnnestus, kuigi oli küll kaks korda, kus napilt jäime püsti. Päev oli kordaläinud - kokkuvõttes 11 koht, 10 kohaga võrdsed punktid. Nimetame seda päeva võistluse plussiks.

Järgmised kaks päeva oli tuulevaikus, millest esimene päev ootasime merel ja teine päev kaldal. Lootust ei olnud.
Viimasel päeval sai pealelõunat olematu tuulega ühe sõidu tehtud. Kuna olud olid rasked, siis oli vaja õnne. Meil seda kohati isegi oli, aga mitte piisavalt, et pääseks kokkuvõttes 10 hulka. Tuli leppida finišikohaga. Mis kokkuvõttes tagas 11 koha, kahe punkti eraldas 10 kohast. Kahjuks ei olnud siis enam rohkemat teha kui oma asjad kokku pakkida ja Eesti poole tulema hakata.

Võistlusel proovisime uut komplekti purjeid, mida enne koos katsetanud ei olnud. Jäime rahule,seda komplekti maha ei kanna. Saime hakkama tuulega ja hätta ei jäänud ka vaiksega. Tegime sellest omad järeldused ja vajadusel kasutame neid veel.

Kui eelmisel võistlusel lugesime vigade hulka stardid, siis seekord seda öelda ei saa. Stardid olid hea, isegi väga head.Krüssu taktikat annab veel parandada, ei olnud ka seekord perfektsed vastutuulekursid. On mida õppida.

Niisiis, plussideks olid stardid, tugeva tuulega sõit ja ikka ja jälle allatuuled. Saab ka vigase käega väga edukalt allatuuli sõita 

Arvestades seda, et pidada sai ainult 4 sõitu, siis tuli seekord ühe sõidu hind väga kõrge. Aga kunagi ei saa ette ennustada, et nii juhtub. Õnneks ei juhtu seda tihti, korra aastas kui niigi tihti.

Parimad Kieler Woche Regattal olid:
1. GBR Ayton Sarah/Clark Saskia 2 1 7 10 8 28
2. SWE Ericson Lisa/Gabrielsson Astrid 4 7 13 2 6 32
3. DEN Koch Henriette/Sommer Lene 1 5 8 21 2 37

Eestis puhkasime mõned päevad ja tegime ka treeninguid, mis lõppesid meie 470 paadile Kolmapäevaringiga. Suutsime olematu tuulega suurtele jahtidele konkurentsi pakkuda. Mina võtsin puhkepäevade raames osa Pärnu Fleetrace Cup´ist BlueSail 24 paadiga.Uued kogemused. Võib veel teinekordki proovida.

Ees ootab meid juba sellel nädalavahetusel Tallinnas Eesti Karika II etapp. Läheme sinna võidu mõtetega.

Pöidlad pihku sõbrad ja kellel võimalus neid isegi merele kaasaelama!!
Uute uudisteni (tasub jälgida spordiuudiseid)!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar