07.08.10

Esimesed päevad/ treeningud tulevases olümpialinnas Weymouthis


Olemegi kohal! Õigemini jõudsime juba vastu üleeilset ööd. Meid tervitas pisut pilvine, kuid soe ilm. Eelnevatel päevadel oli siin aina sadanud ja temperatuur oli +15 kraadi ringis.

Üleeilne päev möödus kiirelt, peaaegu märkamatult. Tegemist oli palju. Hommikul magasime kaua (peaaegu lõunani), sest reisiväsimus oli niivõrd suur. Edasi tuli hakata tegelema olulisemate asjadega- ntx leida endale elamine ja paadi taageldamine ning sättimine võistluseks. Esimese leidmine praegusel ajal siia oli pea võimatu kuna inglased puhkavad ning Weymouth koos Portlandiga on totally booked. Ka siin on suvi!!! Mitte ainult meie polnud need, kel enne kohale jõudmist elamist polnud broneeritud. Purjetajad on aga leidlikud ja siin teretulnud inimesed. Agaramad hakkasid kammima kohalikke kinnisvara firmasid läbi, sooviga leida short term apartment. Vastu tulles purjetajate soovidele olid mõned kohalikud siiski valmis korterit välja üürima ka kaheks nädalaks. „Ei ole olemas lahendamatuid olukordi, on vaid saamatud inimesed!“, nagu tavatsetakse öelda. Elamine on küll pisut suurem kui meil tarvis läheb, kuid ta asub suhteliselt Sailing Academy lähedal (see klubi/koht, kus toimub võistlus). Ühesõnaga me oleme rahul.
Õhtuhämaruses saime paadigi vahatatud ja püsti pandud. Eile ootasime tugeva tuule vaibumist, kuid meie kannatus katkes enne ja merele me ei läinudki.


Täna tegime paar kiiremat ringi oma tulevase võistlusdistantsi piirides. Tuul oli alguses pigem tugevama poolne kui nõrk, hiljem vaibus pea olematuks. Samuti tuli meelde tuletada siinse lahe hoovuskaart. Ei ole midagi see purjetamine lihtsalt tuule ja laine järgi. Hommikul enne merele minemist tegime ka registreerimise-mõõtmise ära ja saime paadile koos meeskonnaga loa startimiseks. Seega me oleme valmis! Esimesed stardid esmapäeval kell 11.00.


NB! PALJU ÕNNE X-41 jahtidele Technonicol ja Forte ülieduka esinemise eest Norras peetud MMil!!!!


Kohtumiseni homme...


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar