02.09.10

Ainult tuld!

Noniih... täna, kolmas võistluspäev (teine sõidupäev) on seljatatud. Olud purjetamiseks on olnud äärmuslikud. Kui üleeile oli 40 kraadi sooja ja tuult polnud, siis eile vastupidiselt sadas lakkamatult (hommikupoolikul kuni lõunani), puhus tugev tuul, mis küll õhtuks asendus päikesepaiste ja vaiksema tuulega, ja temperatuur ulatus vaevu-vaevu 20ni. Veetsime merel kõigest 7,5 tundi! Täna seevastu oli pisut soojem kui eile ja ei sadanud. Tuul oli pigem keskmine ja tugevam, ca 10 m/s. Õnneks puhus "mere" tuul ja tekkis selline paras laine, mis meile allatuuleks oli sobiv.

Eile küll internetis tulemused enam õhtul ei uuenenud, kuid paraku meie esimese sõidu 7mes koht asendus dsq´ga ja lõppkokkuvõttes langesime 34ndaks. Põhjuseks reegli eiramine, mis käsitles grootpurje topi üle mõõdumärgi olemist. Nii kurb kui see ka pole, siis armu ei antud ja dsq sai kirja. Kurb algus, aga seda paremad peame olema edaspidi!
Täna suutsime stabiilselt 50% sisse mahtuda ja mitte jääda kellelegi ette ja silma. Kohad 14,13 ja 11, tõstsid meid kokkuvõttes, võrreldes eilsega 20 kohta, 14ndaks.
Võistlustulemused: http://www.470.org/content.asp?id=2178

Homme alustame taaskord kell 11.00. Eks homme näeb-kuuleb, mis meid merel ees ootas.

Seniks aidaa…

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar