03.10.10

Ukraina MV kaks päeva selja taga

meenutusi sügisesest Tallinnast

Huvitav, huvitav kuhu me saanud oleme??? Asjast informeeritumad kindlasti teavad kus me oleme, kuid ei tea eriti kuidas meil läheb ja läinud on :) Oleme taaskord Ukrainas- Ukraina Meistrivõistlustel. Asjaolude sunnil olime oma siia sõitmise kuupäeva nihutama kahe päeva võrra ja seega meie jõudmine siia oli suhteliselt viimasel minutil- õigemini saabusime 20 minutit enne registreerimise lõppu. Ütleks nii, et olime suhteliselt täpsed. Saime sama õhtu õhtuhämaruses paadi kokku ja järgmisel hommikul kohe starti. Töö kiire ja korralik.

Eile puhus pisut ebahariliku suuna pealt tuul, mis ulatus puhanguti 23knotsini. Sõit oli kiire. Plaanitud kolme sõidu asemel peeti hoopis kaks sõitu. Õnneks meile, sest ei tea kas jõudu oleks rohkemaks jätkunud. Kohad 6 ja 6, andsid kokkuvõttes 6nda koha. Stabiilne sõit, stabiilne koht. Täna puhus taaskord tuul samalt kandilt kus eile, aga tugevus oli alguses pisut tugevam kui eile, kuid sõitude käigus oli tendents vaikimise poole. Kahjuks olime sunnitud oma stabiilset 6nda koha seeriat rikkuma, saades täna kirja 4,1,2 kohad, mis hetkel tõstsid (loodetavasti) meid ette poole (täpne info homme). Naistest oleme suutnud olla kõikides sõitudes kõige paremad. Täpsemat punktivahet ei tea hetkel. Aga see polegi oluline. Oluline on hästi sõita. Tõele au andes oleme Elisega suhteliselt väsinud sellest hooajast ja päris raske on endas motivatsiooni ja tahet leida, et sõit hästi välja tuleks. Samas on tore võistelda ilma pingeta- meie eesmärk siin on hoopis muu, pikendada hooaega ja lihtsalt nautida purjetamist ja siinseid toredaid olusid.

Ilma üle saame küll tõsiselt nuriseda - meie siin oldud aja jooksul pole päike veel enda paremat külge näidanud ja sellest tulenevalt on ka suhteliselt jahe (isegi kuratlikult külm, ca 15 kraadi), kuid vesi on soe, nii soe (ca 23 kraadi). Prognoos on aga paljutõotav- alates neljapäevast pidi kraadiklaas tõusma üle 20ne ja tuul pisutki vaikima. Nii tore, nii tore!!!

Konkurentsi üle ei saa siin kurta. Meeste jõud on meeste jõud. Kui parimad mehed siin mahuvad maailmas vaevu-vaevu õnne korral kuldlaevastiku lõppu, siis need kellega me enamik sõite koos finišeerime, on maailmaklassi võistlustel viimase grupi keskpaik. Võib-olla selline võrdlus kujutab kõige paremini meie kodust, Eesti, sõidutaset. Stardis on ikkagi mõned paadid üle 30ne, millest 10 paatkonda naisi. Rabelemist jätkub.

Proovime endast parima anda uudiste edastamisel, kuigi ei saa garanteerida, et teeme seda regulaarselt iga päev. Anname siiski endast parima! See ei keela loomulikult kellelgi pöidlaid pihus hoidmast. Sõidud kestavad 7nda oktoobrini, 8ndal oktoobril on medal race´i päev, kuhu pääsevad 10 parimat.

Kohtumiste uuteni!

hommikul leidsime autoakna vahelt killukese ehtsat eesti keelt

1 kommentaar: