06.04.11

Princess Sophia Trophy pärast 3. päeva

Kaameramehed ja taustaks purjetajad


Kolm võistluspäeva ja 6 sõitu sõidetud, kaks päeva ja 4 sõitu jäänud, lisaboonusena top 10le veel ka medal race.


Kui esimesel võistluspäeval oli nii nagu oli, siis eilne ilm oli palju purjetajasõbralikum. Paistis päike, parajalt soe ja tuult kuni 6m/s puhanguti. Esimeses sõidus puhus tuul põhjast (siin maatuul). Meie aga ei saanud stardist minema ja hea plaan esimest krüssu vasakult sõita jäigi ainult plaaniks. Esimeses märgis oli koht hirmuäratav, aga allatuules tegime head tööd ja suutsime parandada positsiooni- kokku 36 koht.

Anti ka teise sõidu start ja sõideti ära ka peaaegu esimene krüss, kui korralduskogu otsustas sõidu katkestada kuna tuul oli vahepeal vaikinud nullini.

Jäädi ootama. Umbes tund hiljem olime taaskord stardiliinil, startimas juba merelt puhuma hakanud tuulega. Start ei õnnestunud küll 100%, kuid pool oli õige ja finishikoht 19 oli juba märgatavalt parem kui eelmise sõidu koht. Oli korralik 6h tööpäev.


Tänane hommik algas nagu eilegi pisikese viivitusega- tuult ei olnud veel võistlemiseks piisavalt. "Stabiilse" maatuulega, sarnaselt eilsega, olime sihiks võtnud kindlalt vasaku poole. Startisime hästi, saime ilusasti minema. Kui alguses paistis vasak pool pisut vale valikuna, siis kokkuvõttes õigustas tehtud otsus 100%liselt. Tuul vaikis ja otsustas keerata veelgi vasakule. Üldiselt kulges sõit vaikses tuules ja vahed kärisesid esimeste vahel üsnagi suureks. Tundus, et kõik on otsustatud, kuid nagu purjetamises ikka- enne pole mõtet kohti jagada kui finish käes on. Nii ka seekord. Esimesel otsal hakkas tuul vaikima, samas kui tagumised tulid aina lähemale. Viimases finishipaakstaakis(pooltuul) said kõik see 20 paati naisi kokku ja võitis see, kes paremini seista oskas :) meie koht oli 15. Väga suur hulk naisi ei mahtunud üleüldse ajalimiidi sisse.

Järgnes ootamine vaikuses kuni tuul merele keeras ja sealt mõõdukalt puhuma hakkas. Üsna kiirelt oli distants taaskord sees ja läkski meeste kuldne grupp rajale. Meie aga olime otsustanud jällegi vasaku poole kasuks. Start läks hästi ja esimeses märgis olime 6ndana. Tuli ainult pöialt hoida, et suudame kohta lõpuni hoida. Raske ta oli, aga hakkama saime. Kirjas 6. koht, mis meid üldkokkuvõttes 23ndaks asetas.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar