09.06.11

Skandia Sail for Gold

Nüüdseks on, Skandia Sail for Gold Regatta, kolmas päev läbi.


Regatt algas meie jaoks nagu tavaliselt võistluste algusele kombeks- esimesed pool päeva oli mastis edasilükke lipp kuna tuul oli ebastabiilne ja keerutav. Lõunast aga saadeti meid merele, sealgi pisut ootamist ja sõidud võisid alata. Esimese sõidu esimeses märgis juhtus naiste fliit kaheks purjetama- 7 paati läks outerloopi sõitma, ülejäänud otsustasid innerloopi kasuks. Põhjus oli lihtne- 7 paati, sh meie, nägime, et kohtunike laeval oli course areaks märgitud O2 (mis tähendab outerloopi). Finihis, kui kaks grupp kokku jõudsid, olime 12. Teine sõit kulges suhteliselt hästi meie jaoks, suutsime terve sõidu vältel oma positsiooni parandada ja finisheeruda 8ndana. Kokku oleksid need sõidud asetanud meid 4ndale kohale. Paraku aga RC andis meie 7 paadi vastu protesti esimeses sõidud, millele me vastasime heastamistaotlusega. Aga nagu kombeks, siis RC on alati õigus! kuigi antud olukorras nad tunnistasid oma viga, et olid jah raja tähistega olnud pisut ebatäpsed, kuid lubasid ennast parandada järgmistel päevadel… meile oli sellest aga vähe abi ja 7 paati said nulli kirja. Ebaõnn! Õpetuseks- tuleb olla lammas ja vooluga kaasa minna, mitte õiglust taga ajada.
Teine päev hakkas keskmise tuulega, mis tõusis minut-minutilt. Nagu näha siis tulemused ei ole mitte üldsegi rahuldavad. Siin kohal jääb vist tõsiselt puudu oskusest lugeda välja hoovuse vingerpussid. Kokkuvõtvalt sattusime alati sinna kohta kus oli vale koht. Tihti ise aru saamata kuidas saab lihtsalt nii olla.
Kolmandal päeval olime hommikul ära vaadanud ilusasti hoovuse tõusu-mõõna kellaajad ja loogikat vedades eelneva päevaga (distants asub samal kohal) oleks pidanud asi selge olema, aga tundub, et ikka ei olnud. Tuult oli ka meetreid 5-6 rohkem kui päev varem. Peamurdmist jätkub.
Võistluste kodulehekülg: http://www.skandiasailforgoldregatta.co.uk/

Ilmaprognoos on järgnevateks päevadeks pisut heldem ja lubab purjetamiseks pisut sobilikumat ilma ka. Tuult 10-15 knotsi (5-8 m/s) ja vahelduvat pilvisust.

Üldiselt on kaks järjestikust tormist võistlust olnud tõeline katsumus. Kui esimesel päeval lõpetasime klubis õhtul pool 10 ja arvestades hommikust kella 7st ärkamist, siis järgneval kahel päeval oleme Elisega esimesel võimalusel juba voodisse kerra tõmmanud. Põhjus miks blogis nii vähe infot sellest võistlusest on olnud.

Kõige toredamat meelt valmistab endiselt meie „tore“ paat, sverdikaev on hakanud ennast pingega kokku tõmbama, mis ei ole enam eriti naljakas. Neile, kes pole veel teadlikud klõpsige linki ja andke omapoolne panus: http://www.facebook.com/pages/Toeta-Umbide-v%C3%B5istluspaadi-ostu/119023628181148?sk=wall


Uute uudisteni!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar