20.12.11

Christmas Race

Christmas Race on Palamósel täies hoos. Nagu tulemustes näha, siis algus ei olnud just kõige ilusam ja rõõmustavam meie jaoks. Üldiselt algas kõik hästi- tuult oli piisavalt (mõnus 10 m/s maatuul), päike paistis ja sõit algas hästi (esimese päeva esimene sõit), üleval esimeses märgis olime top 3´es. Allatuult pöörates avastasime, et spinnaker ei taha ennast heisata. Hulgaliselt kulutatud närve ja kõiki võimalusi proovides ei liikunud spinnakerifall ei üles ega alla. Nii tore! Esimene sõit lõppes sellega, et pidime kaldale naasma. Jõudnud kaldale, ootasid meid ees abivalmid kaassõitjad, kes pidasid antud ilma pisut karmiks, kuid olid meil igati abiks. Lõpuks leidsime "kala", millest meie ebaõnn tingitud oli - spinnakerifall oli ennast kerinud ümber foka vaieri ja pinget järgi andes oli ta mastisoonde ennast sisse sooninud. Tõenäoliselt olid päkapikud unustanud öösel kingitustega meid üllatada, selle asemel olid end paati sokutanud ja meile väikese vimka visanud (mõtlesid vist, et teevad nalja). Kolmandasse sõitu aga jõudsime ja edukalt ka 5nda kohaga finishisse.
Teine päev oli juba hommikul hukule määratud purjetamist arvestades. Hommikusel weather briefingul toonitati kõike suhteliselt negatiivsetes toonides. Päev lõppes endiselt tuult oodates, ja merelt sõitugi sõitmata, tagasi tulles.
Kolmas, tänane päev, oli hoopiski optimistlikum juba hommikul. Oodati vaiksema poolset mõõdukat tuult. Peaaegu ajaplaani järgides sai kirja 3 sõitu, kuigi viimase sõidu teine pool distantsist oli paras seismine ja mõistatamine tuule osas. Meile läks päev korda, suutsime tõusta 14ndalt kohalt 7ndaks. Kohad 2,3,2.

Homseks loodetakse pisut kiiremat tuult! Ootame meiegi, sest viimased eelsõidud toimuvadki homme, ülehomme juba Medal Race´i päev. Seejärel suund taaskord kirdesse Eesti poole.

Proovime anda endast parima kui päkapikud üllatusi taaskord pole ette valmistanud.

Võistluste kodulehekülg: www.christmasrace.org

Tulemused: http://www.christmasrace.org/index.asp?idioma=_eng

Pilte: http://www.christmasrace.org/index.asp?idioma=_eng

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar