15.12.11

Nädal oldud, nädal veel..

Taaskord on sadamas silmailu pakkumas Mirabaud

Oleme olnud siin Hispaanias juba nii kaua, et ees paistavad vaba päev ja võistus. Trenni oleme saanud hulganisti teha, piisavalt palju, et väsimus on vaikselt juba peale tulnud.
Laagri esimestel päevadel olid väga vaiksed tuuled. Iga hommik ootasime tuult ja kella 1 paiku tuli piisav tuul, et purjetada. Nii päris mitu päeva järjest. Viimased päevad oleme saanud kohe hommikul merele minna ja oma treeningud plaani järgi ära teha. Oleme saanud nii siledat vett, kui suuri laineid iga kandi pealt. Puudu on väga tugev tuul, mis ka saamata ei jää. Ilmateate järgi lubab reede hommikuks 40 sõlme tuult (u 20 m/s). Meil siis vaba päev ja ilmselt ka teistel purjetajatel.
Esimesed päevad veepeal olid meeldetuletuseks ja paadi tunnetamiseks, sest viimati käisime merel Eestis oktoobris. Võite mõelda küll, et väjas pluss kraadid ja vesi vaba, aga purjetamiseks ei ole see ikka see õige. Me oleme suurema osa ajast veest väljas, vahepeal pritsib külma vett ja puhub külm tuul, mis teevad olemise väga jäätuvalt külmaks.
Hommikupoolikul oleme sõitnud pikemaid otsi ja treeningu teises pooles võistlussõite. Riikidest on praegu kohal poolakad, ukrainlased, austerlased ja meie eestlased. Sõitudud näevad sõidu moodi välja, kus stardis pea 10 paatkonda. Meile meeldib.
Peale veetreenigut veel üldfüüsiline treening ja ongi päev õhtus. Ja nii iga päev.
Täna veel pikk treeningpäev ja siis üks terve vaba päev. Laupäeval võistlustele registreerimine ja kerge treening. Pühapäevast neljapäevani saate meile taaskord kaasa elama hakata, algamas on Christmas Race.

Ilusat Jõulukuud!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar