22.03.12

Meie tegemistest S´Arenalil

Meil ei jõua siin kuidagi need postitused täpselt õigeks ajaks seinale, alati väikese hilinemisega. Nii ka seekord.
Oleme olnud laagris juba rohkem kui nädal. Aeg on olnud sisukas ja töökas.
Nimelt oli meil vahepeal kohaliku klubi poolt korraldatud võistlus, mis kestis kokku neli päeva. Esimene päev oli proovipäev, korraldajad said vaadata kas nendepoolne töö õnnestub ja sportlased viia end sisse võistlussituatsioonidesse. Selle päeva raames peeti kolm täispikka võistlussõitu. Arvesse neist ei läinud mitte ükski. Arvestatavad sõidud algasid reedel. Kolm päeva sõite keskmistes ja tugevamates tuultes möödusid meile väga õpetlikult. Kohe nii, et pidasime õigemaks vahetada ära masti teise uue vastu, mis meil oli. Siiani peame seda parimaks ideeks. Võistlus oli igati tasemel, protokollis 27 naiste paatkonda, stardis küll mõningad rohkem või vähem. Kokkuvõttes saavutasime 7 koha, ühes sõidus saime ka valestardi. Meile pigem ei olnud see koht oluline vaid saadud teadmised ja erinevate trimmide katsetamistel saadud tulemused.
Esmaspäeval tegime puhkepäeva, oli vaid mõni üksik 470 paatkond kes toopäev merel käis. Meie veetsime oma vaba päeva Palma linnas.
Teisipäeval oli aga see-eest meile selle paadiga kõige tugevama tuulega treening, väljas puhus 30 knotsi tuult. Treeningu eesmärk oli saada paat kiireks ka tugeva tuulega ja see meil õnnestuski. Olime oma treeningpartneritest kiiremad ja sellest võime järeldada, et ka võistlustel sellistes oludes ei tohiks teistest aeglasemad olla! Eks see näha ole kui samad olud võistlustele tulevad. Nagu teada, siis mõjutab laine väga palju 470 paadikiirust, seega ei saa kahjuks praegu öelda, et oleme tugeva tuulega kiired igas olukorras.
Kolmapäev oli nukker päev, tuult ei olnud ja merele ei saanud. Ilm oli sompus ja udune, kohati tibutas ka vihma. Tegime kohendustöid paadi kallal.
Neljapäev ehk täna oli ideaalne purjetamise ilm. Hommikul oli tuulega kehvad lood, aga mida kellaaeg edasi seda tuulisemaks läks. Pikk ja asjalik treening merel sooritatud.
Homme taaskord merepäev!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar