15.04.12

Kevadtervitused Hyérest, Prantsusmaalt

Hyéresi sadam

Resideerume juba mõnda aega Lõuna-Prantsusmaal, Hyéresi linnakeses Touloni külje all, kus algavab täpselt nädala pärast järgmine MK etapp. Registreerimine algab juba neljapäeval, kuid esimesed sõidud on planeeritud pühapäevaks.

Reis Mallorcalt siia kulges tavapärases rütmis. Siia jõudes puhkasime, andsime Elisele aega taastumiseks ja viisime ennast olustikuga kurssi. Vaikselt pakkisime asjad kärult maha ja panime kõik meretreeninguteks valmis.

Ilm on olnud seniajani suhteliselt heitlik veel. On päevi, kui on sadanud pea terve päeva ja tormanud, kuid on olnud ka ilusa ilmaga päevi. Õhutemperatuur on kindlasti madalam kui Mallorcal- nüüd peab päeval tuulepluusi ikka kaasa võtma, kuid purjetamiseks on olud siiski head. Loodame, et ilmad muutuvad stabiilsemaks.

Eile, laupäeval, tegime ka esimese veetreeningu. Alguses kui klubisse läksime, tuult juskui polnud, kuid siis hakkas järjest juurde panema ja kiiruskatsed läksid päris kiireks lõpuks. Täna oli märgatavalt vaiksem tuul kui eile. Alguses oli seis päris nukker, sest tuult peaaegu polnud, aga õnneks võttis mistral ohjad enda kätte ja tekkis stabiilne tuul. Proovisime trimmi hakata vahetama, kuid pinge ei tahtnud enam järele minna. Õnneks oli "kala" koht peaaegu kohe tuvastatud ja seadsime suuna kaldasse. Järgmised kaks tundi kulusid taaskord materiaalosa ettevalmistusele. See probleem on ehk nüüd mõneks ajaks lahendatud.

Ilmaprognoos on järgnevaks nädalaks meil selline: http://www.windguru.cz/ee/index.php?sc=46380

Kohtumiseni!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar